«WorldSkills Kazakhstan – 2018» чемпионатының жеңімпаздары анықталды

07.12.2018

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Кәсіпқор» холдингімен бірлесе ұйымдастырған төртінші «WorldSkills Kazakhstan» Чемпионаты өз мәресіне жетті. Чемпионаттың жабылу салтанатына ҚР Премьер-Министрі Б.Ә.Сағынтаев пен ҚР Білім және ғылым Министрі Е.К.Сағадиев қатысты. Төрт күнге созылған ұлттық чемпионат 30 компетенция бойынша ұйымдастырылып, чемпионат қатысушылары кәсіби-техникалық саладағы өз білімдері мен біліктіліктерін көрсетті.

Жұмысшы кәсібінің мәртебесі мен техникалық және кәсіби білім беру сапасын арттыруға бағытталған Чемпионат қатысушыларының жұмыстарын арнайы жасалған сарапшылар қауымдастығының сарапшылары мен бас сарапшылары бағалады. Жарыс жеңімпаздары диплом және медальдармен марапатталып, Чемпионат қатысушыларына «Кәсіби шеберлігі үшін» медалі табысталды. Төрт күндік жарыстың қорытындылары төмендегідей:

«Мехатроника» Александр Бетцольд, Исажан Раисов (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Анастасия Чукаловская, Олег Лизогуб (Қарағанды облысы), Данил Карлюка, Борис Филипов (Астана қ.) Silver.

«Инженерлік графика CAD» Денис Зорин (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Олег Шатерников (Астана қ.) Silver; Сырым Жайлауов (Маңғыстау облысы) Bronze.

«Жону жұмыстары» Темірлан Орынов (Батыс Қазақстан облысы) Gold; Игорь Герасимов (Ақмола облысы) Silver; Юрий Варавин (Павлодар облысы) Bronze.

«Бизнеске арналған IT шешімдер» Максим Соколовский (Ақмола облысы) Gold, Илья Чупрынин (Алматы қ.) Silver; Ильдар Абдулабаев (Астана қ.) Bronze.

«Дәнекерлеу технологиялары» Жанарыс Элипбаев (Атырау облысы) Gold; Мди Омар (Алматы қ.) Silver; Максим Гусельников (Шығыс Қазақстан облысы) Bronze.

«Плиткамен қаптау жұмыстары» Сабыржан Дүйсенбеков (Қарағанды облысы), Аслан Баялы (Ақмола облысы) Gold; Дулет Тлебаев (Түркістан облысы) Silver,  Ибрагим Тұрғын (Астана қ.) Bronze.

«Кузовтық жөндеу жұмыстары» Қасым Естаев (Ақмола облысы) Gold; Жандос Умирзаков (Шымкент қ.), Талғат Махамбетов (Жамбыл облысы) Silver.

«Сантехника және жылыту» Дамир Искандаров (Түркістан облысы) Gold.

«Электроника» Павел Фетисов (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Өмірбек Халимов (Түркістан облысы) Silver; Александр Просецкий (Ақмола облысы) Bronze.

«Веб-дизайн және дайындау» Исмаил Симанов (Ақтөбе облысы)  Gold; Александр Мунько (Астана қ.) Silver; Никита Минеев (Қостанай облысы) Bronze.

«Электромонтаж» Денис Шарыпов (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Алексей Фрей (Солтүстік Қазақстан облысы) Silver; Нұрсейіт Бегалы (Алматы қ.) Bronze.

«Кірпішпен қалау» Дінмұханбет Арал (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Найзабай Аманжолов (Маңғыстау облысы), Еркебұлан Ерғали (Қарағанды облысы) Silver.

«Құрғақ құрылыс жұмыстары мен сылау жұмыстары» Виктор Веселов (Солтүстік Қазақстан облысы) Gold; Андрей Оземский (Астана қ.), Жанарыс Таубай (Түркістан облысы) Silver.

«Сылау және декоративтік жұмыстар» Аян Сисенов (Атырау облысы), Сауле Утеулиева (Ақтөбе облысы) Gold; Бақтияр Қаженов (Шығыс Қазақстан облысы) Bronze.

«Мобильдік робототехника» Антон Поморзин, Виталий Любенко (Павлодар облысы), Абдолла Бейсенбай, Бекзат Бекетов (Астана қ.) Gold; Никита Бура, Егор Охрименко (Алматы қ.) Bronze.

«Шаштараздық өнер» Назгуль Нурмуханова (Атырау облысы) Gold; Людмила Упорова (Шығыс Қазақстан облысы) Silver; Олжас Артықбай (Түркістан облысы) Bronze.

«Дизайн және киімді модельдеу» Жанайым Мақсұт (Қарағанды облысы), Надежда Титенко (Қостанай облысы) Gold; Арай Мүслім-би (Алматы қ.) Bronze.

«Кондитерлік іс» Камила Кабиева (Маңғыстау облысы) Gold, Эльбек Байметов (Шымкент қ.) Silver; Татьяна Прусакова (Қостанай облысы) Bronze.

«Жеңіл автокөліктерді жөндеу және қызмет көрсету» Кирилл Булат (Қостанай облысы) Gold; Ерасыл Бектан (Шымкент қ.) Silver; Олжас Мркім (Жамбыл облысы) Bronze.

«Аспаз ісі» Саят Тоқтарқанов (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Александр Свечкарь (Қарағанды облысы) Silver; Алмас Асылбеков (Алматы қ.), Юрий Гапонов (Батыс Қазақстан облысы), Бердібек Жандар (Шымкент қ.) Bronze.

«Мейрамханалық сервис» Ануар Сарбасов (Шығыс Қазақстан облысы) Gold; Екатерина Пиджакова (Алматы қ.) Silver; Андрей Перпелюков (Маңғыстау облысы) Bronze.

«Суыту және желдету техникасына қызмет көрсету» Александр Минаев (Алматы қ.) Gold.

«Желілік және жүйелік басқару» Андрей Степанюк, Григорий Лепетин (Қостанай облысы) Gold; Антон Шолох, Рамиль Ануарбеков (Астана қ.) Silver; Татьяна Баталина, Александр Рудяков (Ақмола облысы) Bronze.

«Графикалық дизайн» Даяна Болат (Астана қ.) Gold; Ілияс Медхатов (Шығыс Қазақстан облысы) Silver; Филипп Евдокимов (Ақтөбе облысы) Bronze.

«Визуалды мерчендайзинг және витринистика» Татьяна Антонова (Ақмола облысы) Gold.

«Наубайлық шеберлік» Аэлита Амангосова (Батыс Қазақстан облысы) Gold; Асем Марқабай (Маңғыстау облысы) Silver; Ирина Бородулина (Шығыс Қазақстан облысы) Bronze.

«Отель-ресепшионист» Сервана Санаилова (Маңғыстау облысы) Gold.

«Ауылшаруашылығы машиналары мен тракторды жөндеуші» Нұрбах Шыныбек (Түркістан облысы) Gold.

«Дизельдік қозғалтқыштарды жөндеу және қызмет көрсету» Константин Огнев (Қостанай облысы) Gold.

«Бидай және оның қайта өңделген өнімдерінің сапасын анықтау» Гульзайра Еришева (Қостанай облысы) Gold.

ҚР БҒМ баспасөз қызметі.


Сайт картасы

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 010000, Астана қаласы, Мәңгілік ел к-сі, 8.

Телефон: +7 (7172) 74-24-25 e-mail: press@edu.gov.kz